MUDr. Zuzana Kopytková - Tradiční čínská medicína

Fytoterapie

Fytoterapie

Léčba čínskými bylinami

Akupunktura

Akupunktura

Napichování akupunkturních
bodů jehlou

Fytoterapie Bylinná léčba

Fytoterapie je pojem pro bylinnou léčbu. V rámci čínské medicíny se užívají čínské byliny, tedy byliny, které se pěstují v Číně a které se z Číny dováží v sušené formě. V České republice je k dostání zhruba 400 druhů bylin, jedná se o různé kořínky, listy, květy, větvičky nebo plody rostlin.

Jednotlivé byliny se sestavují do směsí. Bylinná směs obsahuje většinou okolo 9-14 druhů bylin ve výrazně vyšším dávkování, než jsme zvyklí užívat v našich krajích.Dávky na jeden den se pohybují v rozmezí 90- 120 g na den, někdy třeba jen 60 g na den, ale v principu jde o výrazně vyšší dávkování než se používá u klasických čajů z lékárny (2g sáčky). Vyšší dávkování a kombinování jednotlivých bylin do směsi je principem vysoké účinnosti a efektivity čínské fytoterapie.

Kombinování bylin zároveň umožňuje vytvořit pacientovi recept šitý "na míru".

Byliny se používají ve formě odvarů, bylinných tablet nebo sypkých granulí, které se rozpouští v čaji.

Akupunktura
Napichování akupunkturních bodů jehlou

Akupunktura je metoda léčby v čínské medicíně, při které se používá napichování akupunkturních bodů jehlou. Akupunkturu využívám především k léčbě bolestivých stavů např. pohybového aparátu ( bolestí zad, kloubů, bolestivých míst po traumatu atd.) , při léčbě nachlazení, kašle, zvýšené teploty, bolestí v krku a jiných tzv. vnějších onemocnění, lze ji využít i pro celkovou tonizaci organismu při včerpání.

Dle představy tradiční čínské medicíny leží akupunkturní body vždy na některé z akupunkturních drah.

Odpůrci akupunktury tvrdí , že akupunkturní dráhy nejsou při pitvě vidět. Já chápu akupunkturní dráhu především ale jako funkční souvislost. Jedna z rovin, na které akupunktura totiž funguje, je rovina reflexní. Neboli stimuluji- li akupunkturní místo, ovlivním tím reflexně jinou část těla. Oblasti akupunkturních bodů a funkce, které ovlivňují, opravdu odpovídají nervovému zásobení těla a reflexnímu působení jednotlivých reflexních oblouků. Shrnuto- akupunkturní dráha je minimálně a nezpochybnitelně schema určitých funkčních souvislostí mezi určitými částmi těla.

Masáže

Připravujeme...

Rychlý kontakt

Tel.: +420 732 248 069
E-mail: zuzana@kopytkova.cz
Ordinační doba: Po, Čt a Pá 8:00 - 16:00

rychlý kontakt

Ordinace

Poliklinika u Lázní - 1. patro
Masarykova 699/9
46001, Liberec 1

ordinace